versión en castellano versión en castellano
english version english version
Bugalicia  click  Literature Online  click  Biblioteca USC click  Bibliotecas Red Rebuin click  Outras Universidades click
Seccións
Seccións
Inicio
Profesorado
Grupos Investigac.
Prog.DoutoramentoPDF
Facultade Filoloxía
>
Learner's Corner
Novidades
Novidades
Novas
Teses
Cursos e Congresos
Bolsas
Publicacións
Ligazóns
Ligazóns
Cultura
Lingua inglesa
Lingüística
Literatura
Xerais

Profesorado
Campus Santiago

Facultade de Filoloxía


Acuña Fariña, Juan Carlos
CategoríaTIT-UN  Despacho404  Extensión11900  e-mailcarlos.acuna.farina@usc.es
Area Gramática Inglesa
Area Psicolingüística
Alonso Romero, Fernando
CategoríaCAT-UN  Despacho406  Extensión11898  e-mailfernando.alonso@usc.es
Area Historia e Cultura Británicas
Barbeito, Manuel
CategoríaTIT-UN  Despacho411  Extensión11893  e-mailjmanuel.barbeito@usc.es
Area Estudos da muller
Area Literatura e outras manifestacións artísticas
Area Literatura Inglesa
Area Literatura irlandesa en lingua inglesa
WEB Perfil do profesorado
Cal Varela, Mario
CategoríaPCDoutor  Despacho307  Extensión11858  e-mailmario.cal@usc.es
Doval Suárez, Susana Mª
CategoríaPC-Doutor  Despacho310  Extensión11855  e-mailsusanamaria.doval@usc.es
Area Ensinanza e aprendizaxe de linguas
Area Lingüística Contrastiva
Area Ortografía inglesa
Estévez Saá, Margarita
CategoríaTIT-UNIV  Despacho327  Extensión11839  e-mailmargarita.estevez.saa@usc.es
Area Estudos da muller
Area Literatura e outras manifestacións artísticas
Area Literatura Inglesa
Area Literatura irlandesa en lingua inglesa
Area Literatura Norteamericana
WEB Perfil do profesorado
Fanego Lema, Teresa
CategoríaCat. U  Despacho405  Extensión11899  e-mailteresa.fanego@usc.es
Area Gramática Inglesa
Area Historia da Lingua Inglesa
Area Lingüística
Area Sociolingüística
WEB Ver Páxina Persoal
Fernández Polo, Francisco Xabier
CategoríaTIT-UN  Despacho307  Extensión11858  e-mailxabier.fernandez@usc.es
Fra López, Patricia
CategoríaTIT-UNIV  Despacho311  Extensión11854  e-mailpatricia.fra@usc.es
Fraga Fuentes, María Amelia
CategoríaASO-UNIV  Despacho318  Extensión11889  e-mailmariaamelia.fraga@usc.es
Gómez González, Mª de los Ángeles
CategoríaTIT-UNIV  Despacho309  Extensión11856  e-mailmdelosangeles.gomez@usc.es
Area Estudos de Discurso
Area Gramática Inglesa
Area Lingüística
Area Lingüística Contrastiva
Area Pragmática
WEB Ver Páxina Persoal
Gómez Penas, Mª Dolores
CategoríaTitular   Despacho408  Extensión11896  e-mailmariadolores.gomez@usc.es
Area Gramática Inglesa
Area Pragmática
González Groba, Constante
CategoríaCAT-UNIV  Despacho410  Extensión11894  e-mailconstante.gonzalez@usc.es
Iglesias Rábade, Luis
CategoríaCAT-U  Despacho407  Extensión11897  e-mailluis.iglesias.rabade@usc.es
Area Gramática Inglesa
Area Historia e Cultura Británicas
Area Sociolingüística
WEB Ver Páxina Persoal
Jiménez Placer, Susana M
CategoríaASO-UNIV  Despacho310  Extensión11855  e-mailsusanamaria.jimenez@usc.es
Lojo Rodríguez, Laura
CategoríaTIT-UNIV  Despacho320  Extensión11880  e-maillaura.lojo@usc.es
Area Estudos da muller
Area Literatura Inglesa
Area Literatura irlandesa en lingua inglesa
López Couso, Mª José
CategoríaTIT-UNIV  Despacho413  Extensión11891  e-mailmjlopez.couso@usc.es
MacCarthy, Anne
CategoríaTit. Univ.  Despacho309  Extensión11856  e-mailannechristine.maccarthy@usc.es
Area Literatura Inglesa
Area Literatura irlandesa en lingua inglesa
WEB Perfil do profesorado
Méndez Naya, Belén
CategoríaTIT-UNIV  Despacho402  Extensión11902  e-mailbelen.mendez@usc.es
Area Historia da Lingua Inglesa
Area Lingüística
Míguez Ben, Manuel
CategoríaTIT-UNIV  Despacho409  Extensión11895  e-mailmanuel.miguez.ben@usc.es
Mourón Figueroa, Cristina
CategoríaPC-Doutor  Despacho334  Extensión11832  e-mailcristina.mouron@usc.es
Area Historia da Lingua Inglesa
Area Historia e Cultura Británicas
Núñez Pertejo, Paloma
CategoríaPCDoutor  Despacho305  Extensión11860  e-mailpnunez.pertejo@usc.es
Area Ensinanza e aprendizaxe de linguas
Area Historia da Lingua Inglesa
Area Lingüística
Palacios González, Manuela
Categoría-TIT-UNIV  Despacho-412  Extensión11892  e-mailmanuela.palacios@usc.es
Area Estudos da muller
Area Estudos de tradución
Area Literatura e outras manifestacións artísticas
Area Literatura Inglesa
Area Literatura irlandesa en lingua inglesa
Palacios Martínez, Ignacio Miguel
CategoríaTIT-U  Despacho414  Extensión11890  e-mailIgnacio.palacios@usc.es
Area Ensinanza e aprendizaxe de linguas
Area Estudos de tradución
Area Gramática Inglesa
Rollings, Andrew
CategoríaPCDoutor  Despacho327  Extensión11839  e-mailandrewgeorge.rollings@usc.es
Sacido Romero, Jorge
CategoríaTIT-UNIV  Despacho320  Extensión11880  e-mailjorge.sacido@usc.es
Sanchez Roura, Maria Teresa
Categoríatit. univ.  Despacho318  Extensión11889  e-mailmteresa.sanchez.roura@usc.es
Area Lingüística
Area Pragmática
Seoane Posse, Elena
CategoríaTIT UNI  Despacho305  Extensión11860  e-mailelena.seoane@usc.es
Area Gramática Inglesa
Area Historia da Lingua Inglesa
Area Lingüística
WEB Perfil do profesorado


 

 

CategoríaCategoría   DespachoDespacho   ExtensiónExtensión   e-maile-mail  AreaArea

 

Profesorado
Ligazóns Campus Santiago
Bolseiros/as
Escola de Enfermería
Facultade de CC. da Educación
Facultade de Dereito
Facultade de Empresariais
Facultade de Filoloxía
Facultade de Química
Ligazóns Campus Lugo
Escola de Estudios Empresariais
Escola Universitaria de Formación do Profesorado
Facultade de Humanidades
Para estudiantes
estudiantes
Learner's Corner

Dpto. Filoloxía Inglesa
Director: José M. Barbeito Varela
Secretaria:Mª Ángeles Gómez González

Contacto: iasec@usc.es

Facultade de Filoloxía
Campus Universitario Norte - Av. Castelao s/n
15782 Santiago de Compostela (ES)
Tlf.: +34 981 563100 (Ext. 11853)
Fax: +34 981 574646